ДЕРЖРЕГУЛЮВАННЯ ЦІН — ЦЕ ХВОРОБА ЕКОНОМІЧНО НЕВІЛЬНИХ КРАЇН
news-image
Через енергокризу на Україну цьогоріч очікує серйозне підвищення цін на продукти харчування. Насамперед це стосуватиметься найпоширеніших видів продукції — хліба, олії, яєць, круп, молока, м’яса, цукру — ціна може зрости понад 20%. Тобто це та їжа, яку найчастіше купують середньостатистичні українці, зокрема студенти, пенсіонери, малозахищені верстви населення.
 
Що натомість робить влада, щоби допомогти людям вижити та хоча б якось «компенсувати» елементарні витрати на їжу? Наприкінці минулого року уряд встановив граничну торгову націнку в розмірі 10% на батон та олію, а в січні 2022-го року — «карантинну» надбавку ще для низки найпоширеніших продуктів харчування: борошно, цукор, крупа гречана, масло, хліб тощо.
 
Паралельно в Офісі Президента заявили, що розглядають варіант підтримки українців шляхом запровадження продуктових карток через «Дію».
 
 На перший погляд, усе це здається непоганою ініціативою, проте, якщо копнути глибше — ми бачимо звичайну «радянщину» зі своїми продуктовими талонами та неефективне держрегулювання цін, що є характерним для комуністичних країн.
 
 Поясню простіше. Це як лікування симптомів, але не причини хвороби. Коли в нас температура — ми її збиваємо, але якщо не лікувати причину — вірусне або бактеріальне захворювання — простого збивання температури може виявитися недостатньо. І це може призвести до невиправних наслідків.
 
 УДАР Віталія Кличка закликає владу відмовитися від популістичних принципів управління, а почати дивитися в суть проблеми. Українцям не потрібне примітивне регулювання цін! Виробники потребують нормальних умов для створення своєї продукції. Головною причиною зростання вартості продуктів є подорожчання енергоресурсів. Тож встановлення адекватної ціни на газ для промисловості (інакше — виробництво стає нерентабельним) — мусить бути пріоритетом для влади.
 
Окрім того, ми маємо створювати привабливий інвестиційний клімат та стимулювати українського виробника, а не просто «приховувати симптоми хвороби» малоефективними методами.

 

Новини
січ
28
2022
МЕДИКІВ ПРИМУСОВО ПЕРЕВОДЯТЬ НА НЕПОВНУ СТАВКУ

Я все частіше спостерігаю, як мої знайомі, що перехворіли на COVID-19 минулого року, починають хворіти по другому колу. Вакциновані та невакциновані. Просто вакциновані одужують набагато швидше, без…

Читайте також
Головні новини
XXV З'ЇЗД ПАРТІЇ «УДАР ВІТАЛІЯ КЛИЧКА»
Всі новини
ТИСК НА МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ — ЦЕ ПЛЮВОК В ОБЛИЧЧЯ КИЯНАМ
Всі новини
МЕДИКІВ ПРИМУСОВО ПЕРЕВОДЯТЬ НА НЕПОВНУ СТАВКУ

Пошук новин...