ШТАМ "ДЕЛЬТА". ЩО НАМ РОБИТИ?
news-image

На території України оголошено про початок інфікування штамом "Дельта". Проте влада не спішить закривати кордони з країнами, де цей штам уже зафіксовано.

Хтось вважає, що не варто згущувати фарби і боротися з повітряними вітряками, якщо активне розповсюдження штаму ще не почалося. Але вже зараз медичні експерти припускають, що восени може початися справжній колапс через високу небезпечність і контагіозність «Дельта» по зрівнянню з попереднім штамом Covid-19.
Що вже зараз могла би зробити влада, щоби попередити стрімке розповсюдження нового штаму?

1.Повне закриття кордону з державами, де вже зафіксували «Дельта».

Це питання, першою чергою, здорового глузду. Зрозуміло, що літо - час відпусток, відпочинку і подорожей. Нашим громадянам буде складно змиритися з фактом закриття кордонів. Звичайно, слід очікувати всенародне обурення і падіння рейтингів центральної влади та чиновників міністерства, що дотичне до цього рішення. Але профілактика завжди безпечніша, ніж лікування.

Тож, навіть попри можливий шквал негативу, ми мусимо вдатися до крайнощів і заборонити туристичну взаємодію з дельта-позитивними країнами

2. Навести нарешті порядок з вакцинацією.

У нас й досі проблеми з вакцинацією 5 черги населення. Вакцинація всіх охочих найпопулярнішою (і, можливо, найбезпечнішою) Pfizer-BioNTech можлива лише в окремих містах.

Нагадаю, люди й досі бояться вакцинуватися через провалену попереднім керівництвом МОЗ просвітницьку роботу. Як не дивно, але найбільша мотивація для багатьох українців – це вакцинація задля подорожей Європою.

Звучить абсурдно, але здебільшого люди йдуть вакцинуватися саме перед подорожжю.
Проте дуже багато людей з 5 черги й досі не отримали навіть першу дозу хоча б якоїсь вакцини. Зокрема це стосується тих, хто не уклав декларацію з сімейним лікарем. Про них нібито взагалі забули. Єдиний варіант – це щеплення в пунктах масової вакцинації.

Тож наразі важливо обмежити «в`їзд» нового штаму в Україну та налагодити роботу з вакцинації саме останньої черги населення – здорової молоді і дітей. Вони становлять найбільшу небезпеку в поширенні «Дельта», адже є найбільш мобільною групою населення.


 

Блог
лип
22
2021
ШТАМ «ДЕЛЬТА» VS ОНЛАЙН-ЗАСІДАННЯ

Зараз у нашій країні відбувається традиційне літнє зниження захворюваності, у тому числі на COVID-19. Але не варто розслаблятися. Новий штам "Дельта" вже в Україні та може стрімко розповсюджуватися.…

Читайте також
Всі новини
Енергетична криза в Європі. Як це вдарить по нас?
Всі новини
АФГАНСЬКИЙ УРОК ДЛЯ УКРАЇНИ
Всі новини
ЯК РОСІЯ ПОЖИРАЄ БІЛОРУСЬ

Пошук новин...