Перезавантаження ДБР — втілення total-control ідей Зеленським
news-image

ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ ДБР — ВТІЛЕННЯ TOTAL-CONTROL ІДЕЙ ЗЕЛЕНСКИМ

3-го грудня Верховною Радою в другому читанні було проголосовано за правку законопроекту № 2116, згідно з яким відбудеться своєрідний «перезапуск» Державного бюро розслідувань, а його голова — Роман Труба достроково позбудеться своїх повноважень.

ВСЕ ЙДЕ ЗА ПЛАНОМ

Все йде за планом, чітким планом нашого президента. Ще на початку осені Зеленським була обрана певна стратегія «зачистки по всіх фронтах», аби мати можливість ретельніше контролювати всі державні інституції, тим самим остаточно закріплюючи свої позиції на політичній арені.

Згадаймо тільки про розпуск ЦВК та проект закону щодо закріплення повноважень Президента України утворювати незалежні регуляторні органи, НАБУ, призначати на посади та звільняти з посад Директора НАБУ й Директора ДБР. Останнє, власне, і відбулося. Складається враження, нібито Зеленський передчував «грішки» та недосконалість роботи цих державних органів, і проект закону про повноваження звільняти з посади Директора ДБР якраз і став у даному випадку «подушкою безпеки» для президента.

КОРІННЯ КОНФЛІКТУ

Перші випадки з підозрами щодо «брудних» справ Труби були зафіксовані ще в липні цього року, коли Петро Порошенко звинуватив директора ДБР у зливі конфіденційної інформації прибічнику Януковича — Андрію Портнову. Усі «злиті» відомості стосувалися саме розслідування проти Порошенка, яке почалося в травні, за декілька місяців до цієї події. Тож тут ми бачимо взаємні інкримінації від двох сторін.

Далі, у вересні 2019 року Андрій Труба заявляє, що нібито знайшов у своє робочому кабінеті «прослушку» й це може бути тісно пов’язано саме з обвинуваченнями від Порошенка.

І насамкінець — випадок із хабарництвом у 150 тис. доларів (за закриття справи проти забудовника) помічником Труби — Ігорем Щербиною, який і став відправною крапкою для звільнення всіх посадовців керівної ланки ДБР (Щербини, Труби та його заступників).

«НЕЗРУЧНИЙ» ДЛЯ ВСІХ

Але ж які істинні мотиви та кому може бути вигідним перезавантаження одного з найважливіших правоохоронних органів країни?

По-перше, нагадаю, що Роман Труба набув своїх законних повноважень голови ДБР у 2017 році, під час президентства Петра Порошенка. І недивно, що з часом він став «незручним» і для старої команди, тому що саме з його ініціативи активно велися гучні справи проти екс-президента Порошенка щодо зловживання службовим становищем та маніпулюванням воєнним станом із метою узурпації державної влади.

Тож цілком можливо, що до звільнення причетний і сам екс-президент, але ж якими обхідними шляхами та каналами йому вдалося на це вплинути — загадка. Бо його «договорняки» з нинішньою владою здаються ірраціональними та навіть абсурдними, якщо врахувати, що він — опозиція та головний конкурент Зеленського на виборах 2019 року. Але повністю відхиляти цю гіпотезу не можна, адже можливо, що й наразі Порошенко має певний вплив на процеси, що відбуваються в державі.

Щодо ймовірних мотивів Зеленського — то тут усе просто. Цілком очікувано, що людина-призначенець від попередньої влади — вкрай небажана для влади теперішньої. Для Зеленського — це тягар, який до того ж дискредитує його команду сумнівними конфліктами та зв’язками. І навіть, якщо й не було би відомо про скандальний випадок зі Щербиною, все рівно рано чи пізно знайшлися би причини для класичної зачистки в дусі Зе.

До того ж, згідно з законом новий голова ДБР буде призначатися за конкурсом, який проводитиме спеціальна комісія в складі 9-ти осіб — 3 від президента, 3 від монобільшості та 3 від міжнародних організацій. А, якщо врахувати, що наразі парламент повністю керований Зеленським, то президент отримує можливість майже на свій розсуд регулювати склад комісії. Тобто 6 осіб цілком можуть бути його креатурами й лише 3 залишаться незалежними від впливу.

ПРОГНОЗ

Як ми бачимо, ідея тотального контролю над усіма держструктурами успішно реалізується. Що буде далі з ДБР — цілком прогнозовано. Після звільнення «вишок» на посади призначать людей Зеленського, ДБР стане ще більш керованим владою, а це означає, що ключові правопорушення, у тому числі корупційні, скоєні посадовцями, можна бути «замилити». І, якщо врахувати, що останнім часом команда Зе просто розсипається на очах через підозри в цих злочинах, для нинішньої влади дуже вигідний перезапуск Держбюро.

 


 

Блог
гру
09
2019
Газові переговори з Росією – зрада чи перемога?

Наприкінці жовтня в Брюсселі відбулася чергова трьохстороння зустріч щодо транзиту російського газу через Україну. Усі попередні переговори не дали позитивних результатів і це цілком очікувано, бо…

Читайте також
Робота депутата
ЯК ЛЮДЯМ КОМУНІКУВАТИ З МІСЦЕВОЮ ВЛАДОЮ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ?
Головні новини
ВЕСНЯНА «ЗАЧИСТКА» УРЯДУ. ПРИЧИНИ
Головні новини
КРАЇНА ЗАСИНАЄ..ПРОСИНАЄТЬСЯ КОРОНАВІРУС?

Пошук новин...