ЗІ СВЯТОМ ВЕСНИ І ПРАЦІ!
news-image Хрещатик, Київ, 1986
Сьогодні весь світ святкує Міжнародний День праці! Довгий час Першотравень був символом революції, непримиренної класової боротьби і в СРСР іменувався Днем солідарності трудящих. Відтепер в Україні 1 травня відзначається як свято весни і праці!
130 років тому, в 1890 році, львівські робітники вперше в Україні відсвяткували Першотравень — спільно з пролетарями Європи й Америки. Біля міської ратуші (Площа Ринок) зібралися близько 4000 українських, польських та єврейських робітників, серед яких були Іван Франко та Михайло Павлик. Люди вимагали встановлення 8-годинного робочого дня, підвищення заробітної плати, заборони праці дітей і нічної праці жінок та запровадження загального виборчого права.
Ця традиція першотравневих святкувань міцно вкоренилася в нашому побуті й у багатьох так звані «маївки» асоціюються із зустріччю весни та остаточним переходом від зими до літа.
Тож пропоную переглянути ретро фотографії святкувань 1 травня в Україні. Це частина нашої унікальної історії!
Від першого фото серце з сумом стискається...
 
Фотодобірка за посиланням:

 

Новини
кві
30
2020
ВІДКРИТІ РИНКИ – КАТАЛІЗАТОРИ ПРОТЕСТІВ

Нещодавно по всій Україні хвилею пройшли протести фермерів та ринкових підприємців за відкриття продовольчих ринків. Паралельно в мережі почали з'являтися фото та відео тонн гниючих овочів, які були…

Читайте також
Головні новини
XXV З'ЇЗД ПАРТІЇ «УДАР ВІТАЛІЯ КЛИЧКА»
Всі новини
ТИСК НА МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ — ЦЕ ПЛЮВОК В ОБЛИЧЧЯ КИЯНАМ
Всі новини
ДЕРЖРЕГУЛЮВАННЯ ЦІН — ЦЕ ХВОРОБА ЕКОНОМІЧНО НЕВІЛЬНИХ КРАЇН

Пошук новин...