З ДНЕМ УКРАЇНСЬКОГО КІНО!
news-image
Сьогодні всі пишуть про День фізкультури і спорту, але геть забули про День українського кіно. Вважаю, що наше українське кіно гідно уваги не менше, ніж спорт!
А чи знаєте ви, що в цьому році державне фінансування українського кінематографа зменшилося вдвічі? Але в кожного з нас є шанс зробити маленький внесок і підтримати вітчизняного кіновиробника. Власне, я із задоволенням пішов на «Толоку» Михайла Іллєнка, адже розумію, що кожний куплений квиток піде не просто в кишеню зажерливому чиновнику, а на підтримку і розвиток кіностудії, режисера та його таланту.
Будьте в тренді, любіть українське!
 
І для загального розвитку — топ-фактів про українське кіно:
 
1. Як і у всьому світі перші фільми в Україні були німими. Лише у 1930 році з'явилась перша озвучена документальна кінострічка Дзиги Вертова «Симфонія Донбасу».
2. У 1964 року відбулась прем'єра геніального фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків». Кінокартина отримала 39 міжнародних нагород та 28 призів на кінофестивалях у різних країнах світу!
3. Фільм культового українського режисера Олександра Довженка «Земля» потрапив до п’ятірки лідерів у списку світових шедеврів кінематографу, який склала ЮНЕСКО.
4. Найбільшим міжнародним кінофестивалем в Україні є київський кінофестиваль «Молодість», який заснований в 1970 році.
5. На жаль, більшість українських фільмів — збиткові.
В Україні ситуація така, що режисери орієнтуються на авторське кіно, часто забуваючи про масового глядача.
6. Українські мультики дивляться у світі!
Один із найкасовіших українських проектів — «Микита Кожум"яка» — не зупинився на внутрішньому ринку і вирушив підкорювати Європу.
7. Третина всіх українських кінотеатрів знаходиться у Києві!
Усього в Україні 169 кінотеатрів.

 

Новини
вер
11
2020
А КОЛИ У ВАШОМУ ПІД'ЇЗДІ ВОСТАННЄ РОБИЛИ РЕМОНТ?

Коли користувачі соцмереж бачать фото страшних, занедбаних підїздів, з відшарованою фарбою, побитими вікнами та пліснявою на стінах, перша думка, яка в них виникає —«Чому мешканці під’їзду й досі…

Читайте також
Головні новини
XXV З'ЇЗД ПАРТІЇ «УДАР ВІТАЛІЯ КЛИЧКА»
Всі новини
ТИСК НА МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ — ЦЕ ПЛЮВОК В ОБЛИЧЧЯ КИЯНАМ
Всі новини
ДЕРЖРЕГУЛЮВАННЯ ЦІН — ЦЕ ХВОРОБА ЕКОНОМІЧНО НЕВІЛЬНИХ КРАЇН

Пошук новин...