ЩОДО ЗНИЩЕННЯ БУДИНКУ УТКІНА В КИЄВІ
В ефірі «Україна 24» обговорили скандальне знищення будинку Уткіна в Києві. Під час обговорення наголосив на тому, що даний будинок не було включено в реєстр пам‘яток, що перебувають під охороною. При цьому формує реєстр таких пам’яток саме Мінкульт.
 
В зв‘язку з цим дивно чути від профільного міністра, що Міністерство тут не при чому, все сталося через пробіли в законодавстві, а також, що юристи Мінкульту розробили законопроєкт, який вирішить всі проблеми з об‘єктами культурної спадщини.
 
Міністр не може не знати, що такий законопроєкт вже було розроблено, подано до ВРУ та навіть проголосовано у першому читанні.
 
У 2018 році юристи Департаменту охорони культурної спадщини КМДА розробили проєкт закону про внесення змін до чинного пам’яткоохоронного законодавства, який було подано мажоритарниками столиці та прийнято депутатами в першому читанні. Головна суть проекту у тому, що місцева влада повинна мати можливість повертати у власність громади пам’ятки, що перебувають у приватній власності і які власник не бажає утримувати належним чином.
 
Серед іншого, проєктом пропонується прирівняти матеріальну відповідальність юридичних і фізичних осіб, збільшити штрафи та посилити санкції за руйнацію пам’яток. Також важливим у проєкті є прирівняння відповідальності за руйнацію щойно виявлених об’єктів культурної спадщини та пам’яток. Адже в період, поки Мінкульт вноситиме об’єкти до реєстру, недобросовісні власники, розуміючи відсутність відповідальності, зможуть нищити історичні будинки.
 
Однак, даний проєкт закону після першого читання було знято з розгляду ВРУ. Здогадайтеся з чиєї ініціативи - вірно, саме з ініціативи Мінкульту!
 
В підсумку, доки ВР та міністерство ігнорують цей законопроєкт, недоброчесний забудовник уже встиг відкусити для себе ласий шматок та зруйнувати історичну будівлю, скориставшись недосконалістю національного законодавства.

 

Новини
кві
14
2021
КРИМСЬКА ПЛАТФОРМА: ЕФЕКТИВНІСТЬ ЧИ ПІАР?

На фоні екскалації на Сході все частіше згадується Кримська платформа як дипломатична ініціатива з повернення Криму. "Повернути Україні українське" – так говорить Президент. Але ж чи не буде…

Читайте також
Головні новини
XXV З'ЇЗД ПАРТІЇ «УДАР ВІТАЛІЯ КЛИЧКА»
Всі новини
ТИСК НА МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ — ЦЕ ПЛЮВОК В ОБЛИЧЧЯ КИЯНАМ
Всі новини
ДЕРЖРЕГУЛЮВАННЯ ЦІН — ЦЕ ХВОРОБА ЕКОНОМІЧНО НЕВІЛЬНИХ КРАЇН

Пошук новин...