Київська міська дума — втрачена пам’ятка культури!
news-image

Кияни, а ви знали, що раніше в нашій чудовій столиці, прямо на Хрещатику, розміщувався будинок Київської міської думи?
Ця велична будова була спроектована видатним київським архітектором Олександром-Петром-Андріаном Шіле та мала цікавий архітектурний стиль, властивий типовим європейським будинкам. Загострені архітектурні елементи, фасад із колонами, християнська часівня на даху — усе дає видає суміш стилів бароко та класицизму.
І, незважаючи на те, що Київська міська дума не проіснувала й ста років, і була знищена в 1941-ому радянськими підпільниками, вона все ж таки, зробила ваговий внесок у культурний та соціально-економічний розвиток Києва.
Саме тут розміщувалася знаменита художня школа Миколи Мурашки — видатного українського живописця та громадського діяча.Також у будівлі думи діяв перший у Європі пункт нічних лікарських чергувань (спрощений аналог нашої сучасної швидкої допомоги). І це вже несподівано цікавий факт.
Але, на жаль, ця культурна пам’ятка не зберігалася до наших часів, і побачити її на власні очі ми можемо лише на старих фотографіях або листівках. Що вам і пропоную)

Тож, кияни, пишайтеся рідним місцем та бережіть будівлі архітектурного та культурного значення!


 

Новини
жов
18
2019
«Київський тиждень критики» — радість для кіноманів!

Друзі, попереду на нас чекають вихідні, чудова сонячна погода і, звісно ж, гарний настрій! І хочу ще більше покращити ваш настрій новиною про проведення кінофестивалю «Київський тиждень критики» (з 24 до…

Читайте також
Всі новини
МІГРАЦІЙНА КРИЗА НА КОРДОНІ З ПОЛЬЩЕЮ — ЦЕ ПОМСТА ЛУКАШЕНКА
Всі новини
В УКРАЇНІ РЕАЛЬНО ЗДІЙСНИТИ ЕКОНОМІЧНЕ ДИВО
Всі новини
ДОРОГІ ПОЛІТИЧНІ ІГРИ

Пошук новин...