ЯК РОСІЯ ПОЖИРАЄ БІЛОРУСЬ
news-image

"СЗР Росії і КДБ Білорусі в дусі традиційно братських відносин домовилися про ведення спільної роботи з протидії деструктивній діяльності Заходу, націленій на дестабілізацію політичної і соціально-економічної ситуації на просторах Союзної держави", - КДБ Білорусі.

У медіапросторі ведеться палка дискусія щодо створення Союзної держави — конфедеративного союзу Російської Федерації та Республіки Білорусь, який наразі поетапно організовується президентами Путіним і Лукашенком.

Відправною крапкою для цієї події можна сміливо вважати початок опозиційних протестів у Білорусі. У своїй минулорічній колонці я писав, що до конфлікту з білоруською опозицією, ймовірно, причетна Росія, адже чіткий контроль та здійснення координації всіх векторів діяльності протестантів - це фішка російських спецслужб. Навряд чи, Роман Протасевич із невеликою командою змогли б контролювати такий обсяг роботи і бути в курсі всіх деталей. В перспективі це дало б змогу Кремлю поставити Лукашенка на коліна перед Путіним.

Власне, це зараз і відбувається. Цілком реально, що інструментом цієї кремлівської маніпуляції стали європейські санкції проти Білорусі.

Парадокс, але Росія може бути «режисером» антибілоруських санкцій.. Путін хоче стати сірим кардиналом не тільки в Росії, а й у сусідній Білорусі. Головне його завдання наразі — щоби Лукашенко ницьма падав та був всіляко залежний перед Кремлем.

Щоби це зробити, треба повністю ізолювати Білорусь на міжнародній арені. Санкції в поміч. Тож цілком не виключено, що між Росією та деякими порівняно дружніми європейськими державами є договорняки щодо запровадження цих санкцій.

Публічно лаються, а «за кулісами» горілку п’ють — це невмирущий принцип сучасної дипломатії.

Як висновок:

Симбіоз Білорусі і Росії проти «деструктивного» Заходу - це ілюзія в дусі радянських агітаційних плакатів. Росія - це безперечний хижак, який пожирає території навколо себе. Тож створення конфедеративного союзу - це поступове знищення Білорусі як держави.

Наразі Путін — це єдиний оплот для Лукашенка, легітимність президентства якого й досі не визнана «притомними» державами. Тож у Білорусі немає іншого виходу, як об'єднатися з Кремлем заради власного виживання.


 

Новини
сер
06
2021
УВАГА І ПОВАГА МУСЯТЬ БУТИ ОСНОВОЮ ВЗАЄМОДІЇ ДЕРЖАВИ З ВЕТЕРАНАМ...

Увага і повага — ці два критерії мусять бути основою взаємодії держави з ветеранами війни. На жаль, нещодавній інцидент з терористом біля Кабміну свідчить про те, що держава не займається ветеранами…

Читайте також
Всі новини
ФУТБОЛЬНА ШКОЛА КЛУБУ «РЕАЛ» НА МИКІЛЬСЬКІЙ СЛОБІДЦІ
Всі новини
СТАТУС СОЮЗНИКА США ПОСТАВИВ БИ ПІД СУМНІВ КУРС УКРАЇНИ ДО НАТО
Всі новини
ВІДСТАВКА ШМИГАЛЯ НЕ ЗА ГОРАМИ

Пошук новин...