ЕКСПЕРТ РОЗПОВІВ, ЧОМУ ПРОЦВІТАЄ НЕЗАКОННЕ БУДІВНИЦТВО
news-image ЕКСПЕРТ РОЗПОВІВ, ЧОМУ ПРОЦВІТАЄ НЕЗАКОННЕ БУДІВНИЦТВО

Незаконні забудови множаться як гриби після дощу через недосконалість законодавчої бази, а також цинічність деяких забудовників.

Про це розповів голова Правління Асоціації інвесторів житла Олег Петровець (юрист).

Експерт наголошує, що все ж таки необхідно розділяти незаконне та незавершене будівництво, оскільки хоча в обох випадках маємо однаковий наслідок – не збудоване та не введене експлуатацію житло та матеріальні збитки інвесторів, проте причини виникнення цих явищ дещо різняться.

«Так, причинами появи незавершеного будівництва є, зазвичай, відсутність фінансового ресурсу на рахунках забудовника, що виникає через, в кращому випадку, фінансову кризу та фінансовий прорахунок забудовника, в найгіршому – через свідому протиправну діяльність забудовника», – пояснює О. Петровець.

Натомість, за його словами, причинами виникнення незаконних будівництв є самовільне захоплення земельних ділянок, або їх частин, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, а також порушення умов дозвільної документації, зокрема, щодо складності будівництва, поверховості тощо.

«Вказана обставина зумовлена, в тому числі, тим, що відповідно до чинного законодавства, забудовнику для отримання в користування земельну ділянку необхідна наявність детального плану території, план зонування території, потрібно самостійно виготовити технічну документацію, отримати низку погоджень органів місцевого самоврядування, і нарешті отримати відповідне рішення сесії, що може затягнутися не на 1 місяць

Крім того, бувають випадки, коли термін оренди земельних ділянок під забудову закінчується, а об’єкт, з різних причин, не здано в експлуатацію.

«Це призводить до того, що така забудова отримує статус самочинної», – констатує експерт.

За його словами, бувають також випадки, коли прослідковуються  умисні дії забудовника щодо не введення в експлуатацію житлового будинку. Це унеможливлює отримання правовстановлюючих документів на квартиру з метою змусити власників-інвесторів підписати договір на обслуговування ЖК з афілійованою йому організацією.

Нагадаємого, 30 травня під час круглого столу: «Недобудови та незаконні будівництва: як знайти вихід з безвихідної ситуації?», організованого Асоціацією інвесторів житла, заступник директора Департаменту земельних ресурсів КМДА Юрій Кулаковський назвав основні, на його думку, причини процвітання незаконних забудов. Серед них:

  • неможливість оперативного отримання земельної ділянки під забудову через недосконалість механізму продажу таких ділянок через аукціони (на такі аукціони можуть бути виставлені тільки ті ділянки, які мають план зонування або ДПТ (детальний план території), проте процес розробки таких планів дуже забюрократизований і затягнений у часі). «Тому забудовник бачить вільну ділянку і «вперед», – констатує Ю. Кулаковський;
  • КМДА не має реальних важелів для контролю та санкцій в даному питанні. Штрафи за будівництво без належної документації коливаються від 170 до 1700 грн. в той час як номінальна вартість самої ділянки, на якій ведеться будівництво незрівнянно більша. Тому, за словами Ю. Кулаковського, забудовники віддають перевагу варіанту, який передбачає оплату незначного штрафу перед необхідністю тривалого оформлення дозвільних документів на будівництво.

Довідково:

ГО «Асоціація інвесторів житла» – незалежне об’єднання осіб, котрі вклали свої кошти в будівництво житла. Засновником та Головою правління Асоціації інвесторів житла є депутат Київської міської ради, член постійної комісії Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування Олег Петровець.


 

Новини
гру
25
2015
БУДИНКИ НА ЛІВОБЕРЕЖНОМУ МАСИВІ ТА МИКІЛЬСЬКІЙ СЛОБІДЦІ ЧЕКАЄ УТ...

Будинки на вул. Луначарського, Окіпної та Челябінській чекає утеплення. Про це повідомив депутат Олег Петровець. “Під час коригування бюджету всередині грудня, мені вдалося вибити додаткові кошти на…

Читайте також
Головні новини
XXV З'ЇЗД ПАРТІЇ «УДАР ВІТАЛІЯ КЛИЧКА»
Всі новини
ТИСК НА МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ — ЦЕ ПЛЮВОК В ОБЛИЧЧЯ КИЯНАМ
Всі новини
ДЕРЖРЕГУЛЮВАННЯ ЦІН — ЦЕ ХВОРОБА ЕКОНОМІЧНО НЕВІЛЬНИХ КРАЇН

Пошук новин...