ДОРОГІ ПОЛІТИЧНІ ІГРИ
news-image
Дивні ігри наразі відбуваються між нами та Білоруссю. І явно не на нашу користь.
 
Влітку, через запуск небезпечної БілАЕС, Україна відмовляється від закупок білоруської електроенергії до 1 жовтня 2021-го. Це рішення було, безумовно, політичне і справа не тільки в небезпечному постачальнику.
 
Наприкінці жовтня, розуміючи скрутну ситуацію на енергетичному ринку, Україна знову готується до імпорту електроенергії з Білорусі. 6 листопада розпочався імпорт у мізерному обсязі 5 МВт у годину. Паралельно Україна запросила в Білорусі аварійну допомогу з постачання електроенергії потужністю 500 МВт і та не відмовилася.
 
8 листопада Білорусь приймає рішення припинити поставки електроенергії до нас, нові рамкові контракти укладати не збирається. Через декілька днів міністр іноземних справ Білорусі Володимир Макей в інтерв’ю російському виданню називає Крим російським. Ми, своєю чергою, нагадуємо про непоправні наслідків таких необережних висловлювань.
 
Політичні ігри із сусідом зайшли в глухий кут. І поки ми намагаємося гідно обстоювати свою позицію, енергетична криза сягає нових піків. Якщо у 2020-ому відмова від імпорту білоруського та російського газу по нас не встигла вдарити (дефіцит компенсувався власною газовою і вугільною генерацією), то у 2021-ому чи не кожен українець відчув на собі енергетичний дефіцит і зумовлений цим ріст цін на продукцію.
 
Але найсумніше те, що поки наша газовидобувна галузь перебуває в сплячці, нам знову невдовзі прийдеться просити Білорусь про відновлення енергопостачання. Політика політикою, а їсти хочеться завжди.

 

Новини
лис
09
2021
УКРАЇНА НЕ ГОТОВА ДО ЗУСТРІЧІ В НОРМАНДСЬКОМУ ФОРМАТІ

Україна ініціює зустріч у Нормандському форматі, щоби що? Що ми будемо пропонувати лідерам Німеччини і Франції, якщо в нас немає жодних пропозицій або чіткого плану?   Раніше Зеленський мав чітку…

Читайте також
Головні новини
XXV З'ЇЗД ПАРТІЇ «УДАР ВІТАЛІЯ КЛИЧКА»
Всі новини
ТИСК НА МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ — ЦЕ ПЛЮВОК В ОБЛИЧЧЯ КИЯНАМ
Всі новини
ДЕРЖРЕГУЛЮВАННЯ ЦІН — ЦЕ ХВОРОБА ЕКОНОМІЧНО НЕВІЛЬНИХ КРАЇН

Пошук новин...