ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ БАБИНОГО ЯРУ: 7 МОТОРОШНИХ ФАКТІВ
news-image
Що ми знаємо про цю криваву трагедію, у якій загинули десятки тисяч людей різних національностей, серед яких тільки євреїв — майже 34 тисячі? Бабин Яр поряд із концентраційним табором Освенцим залишається одним із головних і жахливих символів Голокосту. Біль, сльози, нещасні батьки, що втратили своїх дітей та ціле покоління сиріт, які втратили батьків під час катувань і розстрілів. Сьогодні, у День пам'яті жертв Бабиного Яру, з болем у серці ми мусимо вшанувати пам’ять усіх безвинно вбитих жертв нацизму.
Тож нехай ці моторошні факти відкриють нам правду на події тієї страшної трагедії. Чим більше ми знаємо і пам’ятаємо, тим більше шансів ніколи не повторити помилок минулого:
 
1) Перші розстріли відбулися 27 вересня 1941 року.
Було вбито 752 пацієнта психіатричної лікарні ім. Івана Павлова. Вона була безпосередньо біля Яру;
 
2) За два дні розстріляли понад 33 тисячі євреїв.
27–28 вересня на стінах будинків, огорожах і стовпах з’явилися оголошення з текстом українською, російською й німецькою мовами. В оголошенні йшлося, що всі євреї Києва і його околиць повинні з’явитися 29 вересня до 8 години ранку на ріг Мельникова і Дегтярівської вулиць.
«Хто з євреїв не виконає цього розпорядження й буде знайдений в іншому місці, буде розстріляний», — йшлося в оголошенні;
 
3) Наймолодшій жертві було 3 дні, а найстаршій — 103 роки.
Розстрілюючи людей, нацисти навіть не рахували дітей до 3 років;
 
4) Розстріли заглушали музикою і звуком літака.
Розпачливе ридання, крики поліцаїв, благання про допомогу, прокляття катам і молитви заглушувалися веселими мелодіями вальсів і гуркотом літака, який безперервно літав над яром;
 
5) За оцінками істориків, за три роки в Бабиному Яру було розстріляно від 70 000 до 200 000 осіб;
 
6) Нацисти сховали докази.
Тіла в Бабиному Яру відкопали і спалили на відкритих «печах» десятки тисяч трупів, кістки перемелювалися на привезених із Німеччини машинах, попіл був розсипаний околицями Бабиного Яру.
 
7) Врятувалося лише 29 людей.
Врятованими були, переважно, діти. У багатьох своїх інтерв’ю, уже дорослі, вони пригадували, як їх рятували няні, бабусі та батьки ціною власного життя. Протягом багатьох років ці люди приховували власне походження та переховувалися як від нацистів, так і від радянської влади.

 

Новини
вер
28
2020
ІНСПЕКЦІЯ СКВЕРУ З МЕРОМ

Разом з Кличко та кандидатами від партії УДАР Голосіївського району провели інспекцію реконструкції скверу по просп. Академіка Глушкова, 9д. Після цього разом з відомим українським футболістом Олександром…

Читайте також
Головні новини
XXV З'ЇЗД ПАРТІЇ «УДАР ВІТАЛІЯ КЛИЧКА»
Всі новини
ТИСК НА МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ — ЦЕ ПЛЮВОК В ОБЛИЧЧЯ КИЯНАМ
Всі новини
ДЕРЖРЕГУЛЮВАННЯ ЦІН — ЦЕ ХВОРОБА ЕКОНОМІЧНО НЕВІЛЬНИХ КРАЇН

Пошук новин...