Чи повинна Україна виплачувати пенсії жителям ОРДЛО?
news-image

Мабуть усі вже чули, що нещодавно у Верховні Раді було зареєстровано законопроект про виплату пенсій мешканцям тимчасово окупованих територій. І, як не дивно, ця новина дуже резонансно та неоднозначно сприйнялася багатьма українцями. Мовляв, «чому донбаські пенсіонери повинні отримувати пенсії, якщо вони та їхні діти не сплачують податки в Україні?». Тобто наразі пенсіонери ОРДЛО сприймаються деякими українськими громадянами як «нахлібники», яких повинна забезпечувати або влада Донецької народної республіки, або Росія, але ж ніяк не Україна.
Так, така думка має право бути, але в мене зовсім інший погляд на це питання.

По-перше, цей законопроект — це реальний крок до примирення. Тим самим Зеленський хоче продемонструвати, що жителі непідконтрольних територій — це такі ж самі люди, що й мешканці інших областей країни. Це — наші рідні українці, які майже все своє життя відпрацювали на користь держави.Тож не треба їх розділяти за конституційно-правовим статусом, тим самим відокремлюючи від інших громадян України. У жителів усіх областей нашої країни однакові права та обов’язки.

І є дуже важливий пункт у цьому новому законопроекті. Нарешті донбаським пенсіонерам не треба підтверджувати свій статус внутрішньо переміщеної особи та постійно перетинати лінію розмежування. Згадаймо тільки, скільки смертей трапилося під час цих перетинів (Станиця Луганська, мабуть, лідер серед цих смертельних випадків). І це було реальне знущання над літніми людьми — жахливі умови, спека, холод, відсутність адекватної медичної допомоги. А цей кейс зі сторони нинішньої влади дійсно полегшує життя цим пенсіонерам та сприяє примиренню з жителями Донецької та Луганської областей!

По-друге, якщо копнути глибше, то вже зараз можна побачити, що на сході починається боротьба за потенційний електорат. Влада добре розуміє, що найближчим часом уже можливі вибори. Тож із політтехнологічної точки зору, це цілком логічний крок, аби закріпити свої позиції на території окупованої України.

#Петровець_влада


 

Новини
лис
30
2019
Урбанізм по-київські: незвичайніІ мурали столиці

На сьогодні сучасне українське мистецтво руйнує будь-які рамки та стає більш провокаційним та незалежним. Яскраві настінні графіті, авторські мурали та інші стріт-арт об'єкти вже не вважаються вандалізмом…

Читайте також
Головні новини
XXV З'ЇЗД ПАРТІЇ «УДАР ВІТАЛІЯ КЛИЧКА»
Всі новини
ТИСК НА МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ — ЦЕ ПЛЮВОК В ОБЛИЧЧЯ КИЯНАМ
Всі новини
ДЕРЖРЕГУЛЮВАННЯ ЦІН — ЦЕ ХВОРОБА ЕКОНОМІЧНО НЕВІЛЬНИХ КРАЇН

Пошук новин...