В УКРАЇНІ ПОЧАСТІШАЛИ НАПАДИ НА ЖУРНАЛІСТІВ, А МІНКУЛЬТ Й ДОСІ МОВЧИТЬ
news-image
Наразі розгорівся потужний галас навколо нападу на журналістів «Схем» під час інтерв’ю з керівником «Укрексімбанку» Євгеном Мецгером. Західні партнери відреагували миттєво: посол Великої Британії в Україні та посольство США в Україні висловили стурбованість у зв’язку з нападом на знімальну групу.
 
Проте трохи прикро за тих українських журналістів, на яких нападали і це не призвело до такого міжнародного резонансу. Незалежно від причетності до видання та політичних уподобань журналістів, жодна державна структура не може перешкоджати професійній журналістській діяльності. Провладні або опозиційні ЗМІ — усі вони мають право вільно здійснювати журналістські розслідування та висловлювати свою позицію.
 
Те, що відбувається в Україні останніми роками — більше схоже на тенденцію, ніж на випадковість. За перші місяці 2021 року на українських журналістів під час роботи нападали понад 20 разів. Під кінець року статистика більш гнітюча.
 
І доки Мінкульт як рік планує новий закон про захист діяльності журналістів, свобода слова в державі усіляко утискається. Ми не любимо себе порівнювати із Росією та Білоруссю (всі знайомі з методами пропаганди та утисками ЗМІ в цих країнах), однак, на жаль, усе більш стаємо схожими на своїх горезвісних сусідів у впливі влади на ЗМІ та перешкоджанні журналістській діяльності.

 

Новини
жов
05
2021
ДО ЗАКЛАДІВ КИЄВА ПУСКАТИМУТЬ ІЗ СЕРТИФІКАТОМ АБО ПЛР-ТЕСТОМ

У Києві посилили карантинні обмеження. Згідно з протоколом засідання штабу із ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, з 5 жовтня, до столичних закладів, незалежно від форми власності, пускатимуть…

Читайте також
Всі новини
УКРАЇНУ ОЧІКУВАТИМЕ ТРАНШ ВІД МВФ У 700 МЛН $
Всі новини
ЦІКАВІ ОСОБЛИВОСТІ ШТАМУ «ДЕЛЬТА»
Всі новини
6.5 МЛРД ЄВРО ВІД ЄС ТА «КОСМІЧНИЙ» МЕМОРАНДУМ

Пошук новин...