НЕЗАКОННІ ЗАБУДОВИ В СТОЛИЦІ – ЧИ Є ВИХІД З БЕЗВИХІДНОЇ СИТУАЦІЇ?
news-image НЕЗАКОННІ ЗАБУДОВИ В СТОЛИЦІ – ЧИ Є ВИХІД З БЕЗВИХІДНОЇ СИТУАЦІЇ?

Питання замороженого і незаконного будівництва та можливі механізми його вирішення обговорили інвестори, забудовники, представники влади й громадськості під час круглого столу, організованого Асоціацією інвесторів житла, який відбувся 30 травня 2016 року в Києві. Модератором дискусії виступив Голова Асоціації Олег Петровець.

Генеральний директор рейтингового агентства «Євро-Рейтинг» Григорій Перерва у своїй доповіді зазначив, що в столиці на сьогоднішній день нараховується близько 200 об’єктівнезаконного будівництва. За офіційними даними КМДА ця цифра становить 26 новобудов.

За словами Г.Перерви їх загальна площа сягає 1,5 млн кв. метрів, що в грошовому еквіваленті становить $1,5 млрд. За його оцінками в проблемних будинках можуть придбати квартири від 12 до 15 тис. громадян.

Враховуючи, що ці цифри мають тенденцію в майбутньому зростати, постає коло питань, з яким доведеться зіткнутися владі та громадськості вже найближчим часом.

У той же час, заступник директора Департаменту земельних ресурсів КМДА Юрій Кулаковський, зазначив, що недобудови виникають через низку причин: недосконалість законодавства, відсутність зонінгу та детальних планів територій, а також неможливість для забудовника законно й швидко отримати земельну ділянку.

«Більше того, подивіться, які штрафи при цьому. Відповідно до Кодексу України «Про адміністративні правопорушення», розмір штрафу за самовільне захоплення земельної ділянки на сьогодні є просто смішним: мінімальний – 170 грн, а максимальний – 1700 грн. У той же час, ми всі розуміємо, що нормативна вартість земельної ділянки може досягати десятків мільйонів гривень», – підсумував він.

Тому, за словами Ю. Кулаковського, забудовники віддають перевагу варіанту, який передбачає оплату незначного штрафу перед необхідністю тривалого оформлення дозвільних документів на будівництво.

Учасники дискусії зійшлися на тому, що інтереси та права інвестора в той же час не є захищеними законодавчо в повній мірі.

«Гарантії для інвестора полягають виключно у тому, що управитель поверне кошти, а не збудує об’єкт інвестицій. Тобто законодавством передбачені лише гарантії фінансові, проте, такий захист прав інвесторів не можна назвати таким, що відповідає його інтересам», – підкреслив юрист Асоціації інвесторів житла Олександр Владикін.

Крім того, за його словами враховуючи фінансову ситуацію та інфляційні ризики, інвестор не захищений  від знецінення національної валюти в разі повернення йому внесених ним коштів.

Участь у круглому столі взяли інвестори київських ЖК, будівництво яких наразі припинено або названо незаконним. Найбільша кількість проблем лежить в юридичній площині: відсутні дозвільні документи на будівництво, прострочений термін оренди землі, непідключені комунікації. Також є ситуації, де будівництво зупинено з фінансових причин – банкрутство або санація забудовника.

Проте існуючі приклади успішного завершення будівництва житлових комплексів, які протягом тривалого періоду були «замороженими» дає надію інвесторам. Начальник відділу дозвільної документації компанії UDP Олександр Дідик зазначив, що наразі компанія завершує проект Smart Plaza навпроти станції метро «Політехнічний інститут». Начальник відділу продажів корпорації «Укрбуд» Оксана Голобородьбо розповіла, що в активі їх компанії є досвід добудови чотирьох ЖК: «Артеміда», «Герцен-Парк», «Парк-холл «Горький» «Лісовий». Представники будівельних компаній зазначили, що забудовники беруться за такі об’єкти як з фінансових так і соціальних причин – зняти напругу в суспільстві та забезпечити права інвесторів на нерухомість.

Підсумовуючи результати обговорення Олег Петровець зазначив, що для розуміння ситуації з проблемними забудовами необхідно створення та постійна актуалізація реєстру таких об’єктів та запросив учасників до співпраці над удосконаленням законодавства в галузі захисту прав інвесторів житла.


 

Новини
гру
25
2015
БУДИНКИ НА ЛІВОБЕРЕЖНОМУ МАСИВІ ТА МИКІЛЬСЬКІЙ СЛОБІДЦІ ЧЕКАЄ УТ...

Будинки на вул. Луначарського, Окіпної та Челябінській чекає утеплення. Про це повідомив депутат Олег Петровець. “Під час коригування бюджету всередині грудня, мені вдалося вибити додаткові кошти на…

Читайте також
Всі новини
КОЛИ ПЛАВАЄШ РАЗОМ З АКУЛАМИ, ЄДИНИЙ СПОСІБ ВИЖИТИ — СТАТИ НАЙНЕБЕЗПЕЧНІШОЮ СЕРЕД АКУЛ
Всі новини
УКАЗ ПРО ЗВІЛЬНЕННЯ ТУПИЦЬКОГО: ПРЕЗИДЕНТ «ЗАГРАВСЯ»
Всі новини
ОДНА З ВЕРСІЙ, ЩО АКТИВНО ЦИРКУЛЮЮТЬ: АВАКОВ ПЕРЕГРАВ ЗЕЛЕНСЬКОГО, ЗРОБИВШИ КРОК НА ВИПЕРЕДЖЕННЯ

Пошук новин...