ДЕОЛІГАРХІЗАЦІЯ ПО-ЗЕЛЕНСЬКІ
news-image
Вчора Володимир Зеленський подав до ВР законопроєкт №5599 щодо деолігархізації «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)».
 
Але ж закон як дишло, куди повернеш — туди й вийшло. Тож, знаючи авторитарність Зеленського, цілком може бути, що цей закон стане інструментом контролю і впливу на «незручні» ЗМІ.
 
Диявол криється в деталях. Згідно з визначенням законопроєкту, олігархом є людина, яка одночасно:
1) бере участь у політичному житті;
2) має значний вплив на ЗМІ;
3) здійснює контроль значної за обсягом господарської діяльності.
Тобто 3 критерії: політика, ЗМІ, великий бізнес. Виходить, під ці критерії попадає фактично кожний третій бізнесмен в політиці.
 
І вишенька на торті. Рішення про визнання особи олігархом приймається РНБО. Після цього олігарх не має права здійснювати внески на підтримку політпартій і контролювати політичні ЗМІ. Тобто цим законом влада змушуватиме олігархів фактично відмовлятися від своїх ЗМІ — переписувати їх або продавати. Або хай ЗМІ відмовляються від поширення політичної інформації.

 

Новини
чер
02
2021
Водії зможуть фіксувати порушення ПДР у додатку «Дія»

Заступник Міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що у МВД розробляють законопроєкт, згідно з яким через «Дію» можна буде фіксувати порушення ПДР.   Вишенька на торті — це те, що…

Читайте також
Всі новини
ПОВЕРНЕННЯ АВАКОВА – ЗАТИШШЯ ПЕРЕД БУРЕЮ
Всі новини
5600 «АНТИОЛІГАРХІЧНИХ» УТИСКІВ СЕРЕДНЬОГО КЛАСУ
Всі новини
ТРЕБА ЗАМИЛИТИ СПРАВУ ВАГНЕРІВЦІВ? ТСК В ПОМІЧ!

Пошук новин...